top of page

4. Uluslararası Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması


Yarışmanın Amacı


Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi (EİKİ) Öğrenci Yarışması, dünya çapında tüm İç Mimarlık öğrencileri için kurgulanmış bir yarışmadır. Amacı, İç Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklanmalarını desteklemek; tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve destek sağlamaktır. Bu yarışma Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, tarafından düzenlenmekte ve Aksugür ailesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir.


Kimler Katılabilir


İç Mimarlık bölümlerinde lisans programlarında verilen zaman diliminde öğrenim gören tüm öğrenciler ve mezunlar (şahsen ya da grup olarak) bu yarışmaya tasarım stüdyosu veya diğer tasarımla ilişkin derslerde ürettikleri projeleri ile katılabilirler.


İstenilenler


2018-2019 akademik yılı ve sonrası, Güz ve Bahar dönemlerinde yapılmış olan öğrenci projeleri ile (tasarım veya tasarımla ilişkin derslerde), “Kavram Sunumum" diye tanımlanabilecek herhangi bir anlatım; örneğin yazı - poster - kısa film - fotoğraf/ lar veya herhangi başka bir yöntem ile oluşturulan kavram iletişim çalışması ile Nurten Aksugür (EİKİ) yarışmasına katılabilirsiniz.

Teslim Tarihi, Yeri ve Formatı


Katılım ve teslim için son tarih 2 Temmuz Cuma günüdür. Yarışmaya katılmak için https://bccinar.emu.edu.tr/en web adresinde kayıt olmanız ve paylaşım platformlarından birine (OneDrive, Google Drive, vs.) yüklediğiniz projenizin (tek dosya içinde rumuz ile isimlendirilmiş olarak) linkini de bu kayıt kısmına ekleyerek bize göndermeniz gerekmektedir.

Yarışmacıların web sayfasında istenen bilgileri doldurmaları, kendileri için iki harf ve 4 rakamdan oluşan bir rumuz seçmeleri ve sunulan işlerinde isim ve diğer bilgiler yerine bu rumuzu kullanmaları gerekmektedir. Rumuz dışında çalışmalarda herhangi bir isim veya yarışmacının kimliğini belirten bilgi kullanılması yarışmacının diskalifiye olması ile sonuçlanabilir.

Yarışmaya çeşitli formattaki çalışmalarla katılabilirsiniz (film, poster, yazı, stop motion, vs.). Ancak projenin toplam dosya boyutunun 200MB'ı geçmemesine özen gösterilmesi önemlidir. Buna ek olarak kalite posterler için 150 - 300 DPI videolar için ise 720p'dir. Ayrıca, video sürelerinin 3 dakikayı geçmemesi önerilmektedir.

Bu yarışmanın amacı tasarım projelerini değil, kavram iletişimi tasarımını değerlendirmek olduğundan tüm projenizi yarışmaya göndermenize gerek olmamaktadır. Ancak katılımcı olarak sizden kavram sunum çalışmalarınızın yanında tasarımınızı hangi ders kapsamında yaptığınızı, yarattığınız kavramın tasarım projenize nasıl yansıdığını gösteren bir poster (A3 formatında, yatay – landscape, PDF) de beklenmektedir.


Zaman Akışı


Proje teslimi için son tarih: 02.07.2021 - 24:00 Kazananların isimlerinin ilan edilmesi: 15.10.2021


Jüri Üyeleri

Prof. Dr. Erdal Aksugür Doç. Dr. Zehra Öngül- DAÜ Yrd. Doç. Dr. Guita Farivarsadri- DAÜ Doç. Dr. Afet Çeliker Coşkun- DAÜ Doç. Dr. Sezin Tanrıöver- Bahçeşehir Üniversitesi Emrah Kaymak- İç Mimarlar Odası Başkanı – Türkiye Yrd. Doç. Dr. Ahmet Saymanlıer – UKÜ Raportörler: Araş. Gör. Sıla Su Yanar


Ödüller


Birincilik Ödülü : 3000₺

İkincilik Ödülü : 2000₺

Üçüncülük Ödülü : 1000₺

Kazanan kişilere ödüle ek olarak sertifika verilecektir.


Sergi ve Ödül Töreni


Jüri tarafından sergilenmeye değer bulunan tüm katılımlar elektronik ortamda sergilenecektir.

Ödül töreni daha sonra ilan edilecek tarihte dünyada pandeminin gidişatına göre kurgulanarak gerçekleşecektir.İlginizi Çekebilir :

254 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page