top of page

BOĞSAK KOYU

Güncelleme tarihi: 7 Nis 2021

Mersin, pek bilinmese de aslında Türkiye’nin en güzel coğrafyalarından birine sahip. Akdeniz’in incisi şehrin her bir yanında tarihi miras fışkırıyor. Bizans, Roma ve Klikya mirası tarihi güzelliklerinin öte yanında uzayıp giden kıyılara sahip. Silifke Yeşilovacık yolu üzerinde bulunan Boğsak Koyu bu kıyıların en güzellerinden biri. Yeşil ve mavinin birbirine karıştığı şahane bir koy. Yapılaşmadan uzak doğal bir mekan.

Caretta caretta’ların üreme bölgesi, çadır ve karavan sakinlerinin uğrak yeri olan Boğsak Adası, berrak denizi, kumsalı ve sakinliğiyle şehrin en özel yerlerinden biri. Mersin’e 118 kilometre, Silifke’ye 17 kilometre ve Taşucu’na 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Harnup ağaçları ile eşsiz bir doğaya sahip koy Mavi Bayraklı denize sahip ve İncekum Denizi ile İncekum Limanı ile tanınıyor. Doğal bir dalgakıran görevi üstlenen Boğsak Koyu, sığ denizi ile çocuklu ailelerin başta gelen tercihlerinden diyebilirim. Koyun açık denizle arasında tarihi ve doğal güzellikleriyle koyu aratmayan Boğsak Adası bulunuyor.


Mersin’e yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken bu koyda konaklamak için moteller de bulunuyor. Eğer günübirlik geliyorsanız kıyıda mutlaka balık yiyin.

Hayatımın en lezzetli balıklarından birini yediğim restaurantta kıyıdaki masalardan birinde Akdeniz’e özgü balıkların yanı sıra meşhur kaya koruğu turşusunu, sarımsalıklı roka salatasını, Akdeniz’in enfes zeytinlerini ve benim favorim olan deniz ürünlerinden kalamar ve karidesini bulabileceğiniz diğer bir adres ise Narlıkuyu restaurantlarıdır.194 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page