top of page

Günlük Çizim Yapmanın Faydaları

Özellikle mimarlık fakültesinde okuyan arkadaşlar yoğun teslim dönemlerinden dolayı çizimlerden bıkmış durumdadır. Fakat düzenli olarak çizim yapmanın insan yaşamına bir çok olumlu katkısı bulunmakta. Bunların başında şu maddeler yer alıyor;


-Göz-El koordinasyonu sağlar.

-Özgüveninizi arttırır.

-İletişim becerisini geliştirir.

-Sakinleştirir.


Fakat bu maddelerin dışında kendi tecrübelerim bana çizim esnasında düşünme kapasitemin arttığını fark ettirdi. Beyaz bir kağıdın başına geçtiğimde aklımdan geçenlerin daha sağlıklı ve olgun olduğunu hissetmeye başladım. Belki de bu nedenle lisans hayatımda ne kadar çizimlerden yorulmuş, bıkmış olsam bile şu günlerde çizim yapmadığım gün sayısı neredeyse yok. Kent hayatının çekilmez yönlerinden uzaklaşmak için beyaz kağıdın başına oturmak gerekiyormuş.


Hayatımın son evresinde o kadar çok çizim yapmaya başladım ki bunları yeni bir YouTube kanalında toplamaya başladım. O kadar işin arasında bir de hedef koydum kendime. Bu kanala 365 gün video atacağım. Eğer ki bu serüvene dahil olmak isterseniz sizleri yeni projeye beklerim. Burada çizime yeni başlayan arkadaşlara bir uyarım olacak. Paylaştığım çizimleri birebir tekrar etmeniz sizleri iyi bir pratik olabilir fakat üreticiliğinizi geliştirmez. O nedenle sizlerden beklentim çalışmaları yorumlamanız ve ben olsam şöyle çizerdim diyerek değişiklikler oluşturmanız.


Uzun lafın kısası günlük çizim rutini oluşturun arkadaşlar, takip etmek isterseniz bana da katılabilirsiniz.


Günlük Çizim Kanalı : https://bit.ly/sketch101youtube
224 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page