2018'in En İyi Mimarlık Uygulamaları

Hemen her meslekte olduğu gibi teknoloji de işin içine giriyor. Mimarlar bu konuya çok da uzak değiller aslında. Çoktan elle çizimden bilgisayarlara geçmiş durumdalar ve yıllardır teknolojiden yararlanıyorlar. Ancak son yıllarda artan tablet ve cep telefonu kullanımı, uygulamaların hayatımızda yer edinmesi mimarları da etkilemiş durumda. Sürekli olarak mimarlıkla ilgili bir çok uygulama Google Play veya AppStore'da yerini alıyor.


Mobil uygulamalar mimarların çok çalışmak yerine "akıllı" çalışmalarına yardımcı oluyor.

İşte sizlere 2018'de mimarların içlerini kolaylaştıracak en iyi uygulamalar.


iRhino 3D (iOS)

3D işleri üzerinde çalışabilmek için her yere dizüstü bilgisayarınızı götürmek mimarları yoran şeylerden bir tanesi. iRhino 3D uygulaması ile işlerinizi kolayca çevirip, yakınlaştırabilirsiniz. Arayüzü gerçekten çok kolay. En iyi tarafı da Websayfası, Google Drive, Dropbox, e-posta eki ve iTunes gibi kaynaklardan bulduğunuz çalışma dosyalarını bu uygulamaya aktarabilmeniz.

İndirmek için: https://www.rhino3d.com/ios


MagicPlan (iOS/Android)

En sihirli mimarlık uygulamalarından bir tanesi bu uygulama. Adı da buradan geliyor, MagicPlan. Bir odayı ölçmeniz gerektiği zaman metre kullanmanıza gerek yok. Bu uygulama cep telefonunuzun veya tabletinizin kamerası ile odayı ölçmenize, zemin planı çıkartmanıza ve çalışma süresi hesaplamanıza yardımcı olur. Sonrasında çalıştığınız planları dışa aktarabilir, istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. En iyi tarafı ise ücretsiz olması.

İndirmek için: