top of page

SİLİFKE-EĞRİBÜK KOYU

Güncelleme tarihi: 7 Nis 2021

Silifke Eğribük koyu ; Mersin'e yaklaşık 2 saat uzaklıktadır. Bodrum'u aratmayacak güzellikte bir koydur.

Eğer tatil anlayışınızda sakinlik, doğal güzellik,temiz bir deniz arıyorsanız doğru adres Silifke Eğribük Koyu'nu gösterebiliriz. Mersin'de ve Silifke'de yaşayanlar için günü birlik gidilebilecek bir yer. Koya ilk adım attığınızda karşınıza çıkan manzarası tüm yorgunluğunuzu bir anda alıyor. Çakıl taşları mevcut olan sahil yaklaşık 2 km boyunda.Koyun iki yanı kocaman kayalık dağlarla  çevrili. Ortada küçücük (Güvercin ada) bir ada . Bu koyda antik kalıntılar bulunmaktadır.Günümüzde fazla keşfedilmemiş bu koy yüzme bilenler için ideal bir yer.

Koyun etrafında herhangi bir alışveriş merkezi ve tesis bulunmamaktadır.Burası  sit alanıdır. Gelen turistlerin ihtiyaçlarını karşılaması için  doğal şartlarda yapılmış arazi sahibinin işlettiği bir tesis bulunsada yanınızda yiyecek ve içecek bir şeyler bulundurmanız sizin için çok iyi olacaktır.
Bu alana kamp yapmayı sevenler için çok uygun doğal bir ortam diyebiliriz.

Bu koya Taşucu sahilinden kalkan tekne turları ile 15-20 dk'da ulaşabilirsiniz. Çok yoğun ilgi gören tekne turları bu koyların hareketlenmesini sağlıyor.535 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page